Webmaster:

22.02.2014 15:48

Do EU od července 2011 jen s čipy

01.07.2011 21:52

Ten, kdo by chtěl cestovat se psem (ale i kočkou či fretkou) po zemích EU, má možnost označovat tato zvířata ještě do konce června 2011 kromě čipu i tetováním. Od 3. 7. 2011 už to bude možné pouze elektronickým čipem. Na tuto skutečnost jsme při různých příležitostech upozorňovali. A je to i uvedeno na webových stránkách www.svscr.cz pod odkazem Cestování se psy, kočkami a fretkami.
Zatím tedy, ještě sedm měsíců, jsou dva možné způsoby označení zvířete, a to tetováním a mikročipem. Tetování musí být čitelné. Tento způsob označení je pro cestování se zvířetem použitelný do 2. července 2011. Po tomto datu musí být psi, kočky a fretky označeni mikročipem. Označení mikročipem provádí soukromý veterinární lékař. K označení je možné použít pouze mikročipy splňující ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení - ISO 11784 a ISO 11785.
Tak cestovatelé pozor! Při plánování cest po členských zemích EU nezapomenout na očipování svého chlupatého společníka či společnice! Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR:
www.svscr.cz

INFO

01.01.2010 21:56

Na základě dotazů chovatelů a majitelů čivav pocházejících z chovných stanic Master of Shadows a Excellent Mystery, výbor KCHČaN sděluje, že v souladu s rozhodnutím ČMKU jsou jako chovné uznány pouze vrhy "C" a "D" z chovné stanice Master of Shadows .

Výbor KCHČaN zároveň sděluje, že jakékoliv vyrovnání za nákup nechovných jedinců nebude řešit ČMKU ani KCHČaN. Toto je možné řešit pouze na základě jednání a případné dohody s majiteli těchto chovných stanic."

Referring to the breeders´ and holders´ enquiries concerning the chihuahuas coming from the breeding stations "Master of Shadows" and "Excellent Mystery", the KCHČaN committee declares that according to the decision of ČMKU only the "C" and "D" litters from the breeding station "Master of Shadows" are recognized as bred.

The KCHČaN committee herewith declares that neither ČMKU nor KCHČaN will solve any compensation for unbred dogs purchase. This is to solve only by discussion and kontingent agreement with owners of those breeding stations.

Aufgrund der Züchter- und Besitzeranfragen nach den aus der Zuchtstationen "Master of Shadows" und "Excellent Mystery" abstammenden Chihuahuas, das KCHČaN Komitee teilt mit, dass in Übereinstimmung mit der ČMKU-Entscheidung nur die "C" und "D" Sätze aus der Zuchtstation "Master of Shadows" als Zuchttiere anerkennt werden.

Das KCHČaN Komitee teilt zugleich mit, dass jegliche Kompensation für einen Einkauf von Unzuchttieren weder ČMKU noch KCHČaN lösen werden. Dieses ist nur aufgrund einer Handlung und eventueller Vereinbarung mit diesen Zuchtstationeninhabern zu lösen.

Informace z PK ČMKU o penalizacích ZDE